Spet živžav pred šolskima stavbama – tako pred poljansko kot pred javorsko šolo. To je 1. september, začetek novega šolskega leta!

V Podružnični šoli Javorje je v tem šolskem letu v štirih oddelkih 58 učencev. Najbolj prelomni dan pa je bil danes za 16 otrok, ki so vstopili v 1. razred. Kar 16 jih je, kar je rekordno število.
S pesmijo in kratkim nagovorom so prvošolce in njihove starše pozdravili učenci 5. razreda, nagovorila pa sta jih tudi ravnateljica naše šole in župan Občine Gorenja vas – Poljane. V učilnicah sta jih sprejeli učiteljici in že so se podali v novo obdobje svojega življenja.

Tudi v Poljanah je bilo podobno, le da je tu bila malo večja gneča. Sprejem v telovadnici je potekal ob pesmi in nagovorih gospe ravnateljice in gospoda župana, kmalu po tem pa se je kar 44 otrok prvič znašlo v vlogi učencev OŠ Poljane.

Vsem želimo prijeten in uspešen začetek šolskega leta 2022/2023!