Turistično društvo Gorenja vas je v petek, 26. 5. 2017, organiziralo 6. osnovnošolski kviz, “KAKO DOBRO POZNAŠ SVOJ KRAJ.” Tekmovali so učenci iz OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas pod vodstvom mentorice Mirjam Šinkovec in učenci iz OŠ Poljane pod vodstvom mentorice Sonje Homec.

Vprašanja na kvizu so bila s področja kulturne dediščine, športa, znanih osebnosti in splošne razgledanosti. Kviz so modernizirali s pomočjo spletne aplikacije Kahoot. Letos so v tekmovanje vključili nekatere novosti, ena izmed njih je bila tudi igra telefončki. Vsi tekmovalci pa so bili vključeni tudi v igro “beri mi z ustnic.”

Vsi učenci so bili na kviz dobro pripravljeni, vendar so tekmovalci iz OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas zbrali nekoliko več točk. Med določenimi igrami so kviz popestrili mladi igralci pod vodstvom Lucije Kavčič, mažoretke pod vodstvom Ingrid Čemas in pevski zbor iz OŠ Poljane pod vodstvom Matjaža Slabeta.