V sredo, 26. februarja 2011, je na naši šoli potekalo regijsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje. Udeležilo se ga je 100 učencev in dijakov iz štirinajstih osnovnih ter petih srednjih šol na Gorenjskem. Učence, dijake in njihove mentorje je po kratkem kulturnem programu najprej pozdravila ravnateljica naše šole, gospa Metka Debeljak, veliko uspeha pa sta jim zaželela tudi župan Občine Gorenja vas – Poljane, gospod Milan Čadež, ter predstavnik Zavoda za šolstvo republike Slovenije, gospod Vlado Pirc.

Tekmovalci so se nato razporedili po učilnicah in glede na starostno skupino pisali naloge v zvezi s knjigami, ki so jih prebrali: učenci osmega in devetega razreda so prebrali antologijo kratkih zgodb Geniji z nasmehom, srednješolci nižjih letnikov pa delo Alme Karlin Samotno popotovanje v daljne dežele: tragedija ženske. Dijaki tretjega in četrtega letnika srednje šole so brali Črni angel, varuh moj Sonje Porle ter Dnevnik spopada: Misijonar na Madagaskarju, ki ga je napisal Pedro Opeka.

Na regijsko tekmovanje sta se iz naše šole uvrstili dve učenki, in sicer Klara Demšar in Tina Ažbe.

Najboljši se bodo uvrstili na državno tekmovanje, ki bo 19. marca 2011.