Učenci 8. razreda so bili v šoli v naravi na Vojskem od ponedeljka 22. 3. do petka 26. 3. 2010.

V teh petih dneh so učenci imeli različne aktivnosti. Veliko so tekli na smučeh. Najboljši so prejeli tudi priznanja. Urili so se v plezanju in streljanju z lokom. Naučili so se izdelovati idrijske žlikrofe in klekljati. Nad klekljanjem pa so bili najbolj navdušeni fantje. Obravnavali so tudi naravoslovne vsebine. Spoznali so organizme v umetnem okolju in kako skrbeti za njih. Spoznavali so vreme in vremenske pojave ter se odpravili na gozdno učno pot, na kateri so spoznali različne drevesne vrste in določevanje le teh. Imeli so dva tehniška dneva. Pri prvem so izdelali lutke, pri drugem pa so zaigrali igro na temo oglasi in reklamacije.

Ob večerih so si čas krajšali z različnimi šaljivimi štafetnimi in socialnimi igrami. Zadnji večer pa so se zabavali s plesom, na katerem so učenci sami poskrbeli za glasbo.

Vsem bo ta šola v naravi ostala v lepem spominu, zaradi različnih zanimivih dejavnosti in sklepanja novih prijateljstev.

Pripravili: Bojana Živkovič in Jana Dolenec