Ujeli smo še zadnji sončen zimski dan in se takoj po počitnicah odpeljali na Stari vrh. Osemindvajset smučarjev je skupaj s tremi učiteljicami uživalo na čudovito urejenih smučiščih. Najprej smo se ogreli na krajši progi na Grebljici. Po malici pa odsmučali na progo pod šestsedežnico. Proga od koče do spodnje postaje šestsedežnice je bila tako dolga, da smo se morali vmes ustaviti in si malo spočiti noge. Vendar nas je lep sončen dan kar vabil in nismo hoteli zgubljati časa. Učenci so se menjali pri vodenju skupine v dolino. Učiteljice pa smo poskrbele za zadnje smučarje, če so se jim pripetile kakšne manjše težave.

Med malico smo opazovali tudi naše sošolce, ki so zimski športni dan preživeli med sankanjem. Na sankališču na Grebljici in ob uporabi tekočega traku je tudi njim dopoldne prehitro minilo in že je bilo treba na avtobus in nazaj proti Poljanam.

Športni dan je bil zares čudovit. Vsi smo se z rdečimi lički in žarečimi očki vrnili nazaj v šolo.

Cilka Čibej