V šolskem letu 2010/2011 smo začeli s povezovanjem učencev in malčkov iz vrtca. Prvo leto je bilo to druženje plesno obarvano, naslednji dve leti pa smo nadaljevali s telovadbo in igrami v šolski telovadnici. Letos smo gibalni dan izvedli pred počitnicami. Učenci so se s svojim zgledom spet prelevili v »vzgojiteljice in vzgojitelje« ter naše male prijatelje popeljali v svet  gibanja z različnimi aktivnostmi. Tako smo spet igrali nogomet in zabijali gole, se skrivali pod mavričnim padalom, poplesavali z baloni, se plazili čez ovire kot gosenice, plezali in preskakovali ter se preizkusili v ciljanju tarče. Skratka  − zelo smo se zabavali tako veliki kot mali.

Naša tokratna delavnica je lepo sovpadla z letošnjo temo otroškega parlamenta Odraščanje. Ponovno se je pokazalo veliko zanimanje za tako druženje, ki pozitivno vpliva na učence in jim odkriva polja, na katerih so močni, se dobro počutijo, ni kritike in vlada iskren nasmeh. Na otroke pa učenci vedno znova vplivajo s svojim zgledom, se od njih marsičesa naučijo in sklepajo nova poznanstva.

Barbara Tavčar