ŠPORTNI DAN  za učence 3. in 4. razredov

V lepem sončnem vremenu smo se v petek, 15. junija učenci  obeh tretjih in četrtih razredov skupaj s svojimi razredničarkami odpravili na pohod. Pot nas je vodila skozi Poljane do Hotovlje, kjer smo prečkali potok in se po Koroški poti podali proti Bukovemu Vrhu. Sprva je bila pot precej strma in je marsikomu povzročila malo nelagodja. A spodbujali smo drug drugega in kaj kmalu prišli do križa, kjer smo imeli prvi postanek. Nadaljevali smo pot ob gozdnem robu do prve domačije. Po krajšem postanku in razgledovanju po okolici, videli smo nekatere vrhove bližnjih hribov ter zaselke v Poljanski dolini, smo pot nadaljevali do cerkve sv. Marije Žalostne na Bukovem vrhu. Tam smo najprej pomalicali, se nekoliko odpočili in se razgledali naokoli. Na voljo smo imeli tudi nekaj prostega časa za razne igre in lovljenje. V šolo smo se vračali po isti poti. V zadnjem delu poti smo morali biti precej previdni, saj je bil nekoliko razmočen teren kot nalašč za zdrs. Veseli in zadovoljni smo prispeli do šole, kjer smo zaključili naš športni dan.