V četrtek, 31. maja, se je na Osnovi šoli Poljane odvijala čarovniška predstava. Namenjena je bila učencem od 1. do 5. razreda. Zbrali so se  v telovadnici, kjer jih je s svojimi triki zabaval čarovnik Grega. V kratkem intervjuju je novinarkam predstavil svoje »čarovniške« začetke. Pravi, da je bil grozen začetnik, sčasoma pa je osvojil mnogo trikov. Po poklicu je sicer učitelj matematike, a raje od poučevanja pred otroki izvaja razne trike in čarovnije. S tem se ukvarja že 22 let. Všeč mu je, ker je lahko samosvoj. V vseh teh letih si je oblikoval program, ki ga vodi skozi nastope, sicer pa je zelo spontan in se prilagaja občinstvu. Najraje nastopa pred otroki, ki niso iz večjih mest, saj se jim njegove čarovnije zdijo bolj smešne.

In kaj so po koncu predstave menili otroci? − Bilo je dobro, ko se je predstava končala, pa je bilo slabo.

Alenka Dolenec in Ema Buh