V petek, 25. maja, so v Kolpernu (lokacija Stare Save) na Jesenicah pripravili prireditev  ob zaključku natečaja »Naravne in druge nesreče v moji okolici«, ki ga je razpisala Uprava RS za zaščito in reševanje. Otroci iz Osnovne šole Poljane in Vrtca Agata so sodelovali v nagradnem natečaju in bili zelo uspešni. Priznanje za svoji risbi sta prejeli Barbara Železnik in Katja Stanonik iz 7. b razreda. V vrtcu je priznanje za izdelano risbo prejela Maja Šink iz skupine ČEBELE. Vrtec Agata Poljane je dobil pohvalo za najaktivnejši vrtec pri sodelovanju na natečaju za celo gorenjsko regijo.

Katja Stanonik, 7. b: KMETIJA GORI

Barbara Železnik, 7. b: KATASTROFALNA POPLAVA

Vzporedno s prireditvijo je  potekala predstavitev nekaterih enot za zaščito in reševanje:

–        predstavitev enote vodnikov reševalnih psov,

–        predstavitev Gorske reševalne službe Jesenice,

–        predstavitev državne enote Civilne zaščite za varstvo pred neeksplodiranimi bojnimi sredstvi,

–        Gasilsko-reševalna služba Jesenice,

–        Območno združenje Rdečega križa,

–        Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu,

–        Policijska postaja Jesenice,

–        Slovenska vojska z različnimi vozili,

–        helikopter.

Prireditev je bila poučna in zanimiva.