Za učence 4. in 5. razredov matične in podružnične šole je bil zadnji predpočitniški dan nekaj posebnega. Imeli smo naravoslovni dan, ki je bil sestavljen iz dveh delov.

V prvem delu smo se učenci izobraževali na temo varnega ravnanja v prometu. Svoje znanje smo dokazali na šolskem igrišču, ko smo se vozili s čisto pravimi avtomobilčki. Podjetje Jumicar , ki se ukvarja s preventivno vzgojo otrok v cestnem prometu, nam je pripravilo poligon s semaforji in prometnimi znaki. Učenci pa so neizmerno uživali, ko so se lahko preizkusili kot pravi vozniki.

V drugem delu  so pri delu v skupinah preizkušali svoja čutila. Ob različnih poizkusih so spoznavali, kaj njihova čutila zmorejo, in kako bi bilo, če čutila ne bi bila zdrava.

Dopoldne nam je minilo prehitro, a ker so sledile počitnice, se nismo pritoževali.