S predpraznično prireditvijo, ki so jo na zadnji šolski dan v letu 2025 pripravili učenke in učenci pod vodstvom mentorjev, smo se spomnili začetkov slovenske državnosti in pomena dneva samostojnosti in enotnosti, ki ga praznujemo 26. decembra. Nastopajoči so nas spomnili, da Slovenija ni bila vedno samostojna – da je bila pred letom 1991 del večje države Jugoslavije – SFRJ. Pot v samostojnost smo si Slovenci začeli tlakovati že prej. 23. decembra 1990 smo na plebiscitu jasno izrazili svojo željo po lastni državi, Dan razglasitve rezultatov plebiscita, 26. december, je pomenil začetek priprav na osamosvojitev naše države, postal pa je tudi državni praznik – dan samostojnosti in enotnosti.

V praznične dni ob državnem in božično-novoletnih praznikih  so nas pospremili še recitatorji, četrtošolci s plesom snežink, solista na klarinetu in harmoniki ter mladinski pevski zbor. Gospod ravnatelj je vsem zaželel lepe in vesele počitnice ter nas spomnil, da soljudi lahko razveselimo z vsako, še tako drobno, a iskreno pozornostjo. 

Zadnji pevski nastop je željam po veselju, sreči in razumevanju med ljudmi dodal še eno iskreno željo – željo po miru in koncu vseh vojn po svetu, kot jo je v pesmi Happy Xmas (War Is Over) leta 1971 izrazil John Lennon.

 

Želimo vam lepe praznične dni in vse dobro v novem letu 2026!

(Skupno 16 obiskov, današnjih obiskov 16)