Naše košarkarice so se prvič v zgodovini šole odpravile na finalni turnir v košarki za starejše učenke. Turnir je potekal v Rogaški Slatini. Sodelovali sta še OŠ Ob Dravinji in II. OŠ Rogaška Slatina.

Prva tekma je potekala med domačo ekipo in OŠ Ob Dravinji. Bilo je zelo napeto, a so v samem zaključku domačinke  strle odpor gostujočih učenk in zmagale za 2 točki.

Po otvoritvi je na parket stopila tudi naša ekipa in se najprej pomerila z OŠ Ob Dravinji. V prvi tretjini je bilo kar nekaj nervoze in žoga ni in ni hotela skozi obroč. Met ni stekel, prav tako je bilo kar nekaj izgubljenih žog. V drugi tretjini je igra že stekla in rezultat so uspele učenke poravnati, tako, da smo šli v zadnji del igre z minimalno prednostjo. To nas je opogumilo. Začetek je bil dober, potem so zopet nastopile minute, ko žoga ni in ni hotela skozi obroč kljub velikemu trudu vseh nastopajočih. Tako smo tekmo zaključili z rezultatom 43 : 47.

Po kratkem počitku je sledila odločilna tekma z domačinkami, ki so se v prvi tekmi izkazale z zelo dobrim metom za tri točke. Prva tretjina je bila zelo izenačena, predvsem pa se je popravil met iz prve tekme. Tako smo tudi uspešno sledili domačinkam. Prav tako je bila napeta tudi druga tretjina, ki smo jo rezultatsko izgubili, a še vedno smo držali priključek in ostali v igri. Obetala se je napeta končnica tudi za zmago. Vedeli smo, da je potrebna zmaga za prvo mesto, in sicer z zadostno razliko. V zadnji del tekme smo vstopili sproščeno in z mislijo, da bo treba nadgraditi obrambo. To so dekleta tudi storila. V celotni tretjini so dosegle zgolj 4 točke. Obramba, ki so jo prikazala učenke, je bila fenomenalna, saj domačinkam ni uspelo priti do meta. Napad za napadom se je končal s piskom sirene. V zaključku je nekoliko popustila zbranost in koncentracija za dosego še odločilnega koša, ki bi prinesel vsaj šest točk razlike in s tem tudi zmago na zelo izenačenem turnirju.

Pomembno vlogo pa so na turnirju odigrali tudi naši devetošolci, ki so dekleta bučno podpirali s tribun.

Vsem nastopajočim iskrene čestitke za prikazano igro in vse dosežene zmage na predhodnih turnirjih!

Naše košarkarice:
Ajda Kržišnik, Eli Mrak, Tija Kisovec, Maja Šink, Ema Kržišnik, Anja Peternel, Mirjam Božnar, Tina Novak, Ivana Krek, Julija Strel, Maruša Šubic, Angelika Strel, Ivana Krek, Kora Markelj, Mija Lesjak

Oglejte si galerijo fotografij, pod njimi pa je prikazana pot, ki so jo naša dekleta prehodila do naslova državnih podprvakinj.

3. II. OŠ ROGAŠKA SLATINA          2 1 1 3             -3

1. OŠ ROGAŠKA : OŠ OB DRAVINJI 49:47 (14:21, 16:6, 19:20)
    II. OŠ Rogaška: Jerkovič H. 19 (5:6, 2×3), Gradecki 6 (2×3), Viher, Gobec A. 15 (9:13, 2×3), Krumpak, Rodić 3 (1×3),
    Blažun 3 (1×3), Cajzek 0 (0:2), Šućur 3 (1×3), Kalajdži, Kovačič 0 (0:2), Jerič.
    OŠ Ob Dravinji: Sodin A. 4, Golčer, Malić 5 (1:2), Sivka 16 (3:4, 1×3), Kalšek, Kotnik, Rupnik, Krošl, Sodin I. 11 (1:1),
    Bračun 8 (4:4), Juhart Korošec 5 (1×3), Pušnik.

OŠ POLJANE : OŠ OB DRAVINJI 43:47 (5:18, 24:9, 14:20)
OŠ Poljane: Strel J., Božnar, Krek 2 (2:2), Mrak 10 (4:10), Kržišnik E., Kisovec 8 (2:4), Kržišnik A. 23 (9:11), Strel A.,
Peternel, Šubic, Novak, Šink.
OŠ Ob Dravinji: Sodin A. 0 (0:2), Golčer, Malić 10 (2:6), Sivka 17 (1:3, 2×3), Kalšek, Kotnik 2 (0:1), Krošl 2, Sodin I.
7 (1:2), Bračun 7 (1:2), Juhart Korošec 0 (0:4), Pušnik, Godec.

1. OŠ ROGAŠKA : OŠ POLJANE 28:33 (11:12, 13:10, 4:11)
    II. OŠ Rogaška: Jerkovič H. 11 (0:2, 1×3), Gradecki, Viher 4, Gobec A. 6 (2:4), Krumpak, Rodić, Blažun 2, Cajzek,
    Šućur, Kalajdži, Kovačič 2, Jerič 1 (1:2).
    OŠ Poljane: Strel J., Božnar, Krek, Mrak 16 (3:4, 1×3), Kržišnik E. 2 (0:1), Kisovec, Kržišnik A. 13 (2:3, 1×3), Strel A., Peternel, Šubic, Novak, Šink

Videoutrinki s turnirja v Rogaški Slatini

Zapis na spletnih straneh Košarkarske zveze Slovenije

Pot do finalnega nastopa na državni ravni pa je potekal takole.

Zmagale so na Gorenjskem in s tem postale regijske prvakinje to pa je tudi vstopnica za nastopanje na državni ravni.
Četrtfinalni turnir, Skupina 8
Organizator tekmovanja: OŠ M. VILHARJA POSTOJNA; izvajalec: BOJAN JOVANOVIĆ; ČETRTEK, 12.1.2023

Polfinalni turnir, Skupina C
Organizator tekmovanja: OŠ NO CERKNICA; izvajalec: MATEJA DOLGAN; ČETRTEK, 2.3.2023
OŠ NO CERKNICA : OŠ M. ČOPA 42:31 (21:2, 13:22, 8:7) JENKO ADAMIČ
OŠ POLJANE : OŠ M. ČOPA 70:48 (23:20, 23:16, 24:12) JENKO ADAMIČ
OŠ NO CERKNICA : OŠ POLJANE 35:44 (15:10, 11:16, 9:18) JENKO ADAMIČ