V petek, 20. maja, je na Jesenicah  potekala prva likovna kolonija Jesenički. Udeležile so se je učenke Tinkara Guzelj Klemenčič, Ema Krek, Kora Markelj in Ajda Stanonik.
Ob lepem sprejemu s pesmijo in predstavitvijo starega dela Jesenic smo se odpravili na ogled in slikanje.

»Imeli smo dovolj časa za slikanje na prostem. Lahko smo se družili z učenci drugih šol. Tudi drugim bi to priporočila, saj je bila zanimiva in dobra izkušnja,« je povedala Ajda Stanonik.

Zaključili smo z oddajo izdelkov in kosilom, nato pa smo si lahko pogledali še zanimivost Osnovne šole Toneta Čufarja, ki je bila organizatorica srečanja. Šola ima namreč kar dva bazena, enega s kockami pene in drugega, napolnjenega z vodo.

Mentorica Mihaela Žakelj Ogrin