Tone Pavček (29. september 1928–21. oktober 2011)

***

Treba je mnogo preprostih besed kakor

KRUH, LJUBEZEN, DOBROTA,

da ne bi slepi v temi na križpotjih

zašli s pravega pota.

Nobena pot ni ravna,

nobena pot ni revna,

a vsaka je zahtevna

in tvoja ena sama – glavna.

***

Tudi učence in učitelje naše šole je v petek pretresla vest, da je umrl priljubljeni slovenski pesnik Tone Pavček. Poznali smo ga vsi, saj je pisal pesmi za otroke in za odrasle. Pred leti je obiskal našo šolo, pred dvema letoma so učenci po vsej Sloveniji za Cankarjevo tekmovanje prebirali njegove pesmi, letos jih berejo naši devetošolci za domače branje.

Spominu na pesnika Toneta Pavčka se bomo najlepše poklonili tako, da se bomo ustavili pred kakšno izmed njegovih pesmi, ki so jih na liste prepisali naši učenci in jih lahko preberete na šolskih hodnikih. na hodniku pred šolsko knjižnico si lahko ogledate vse Pavčkove knjige, ki si jih lahko tudi izposodite in preberete, vsaj kakšno njegovo pesem. Splača se, bogatejši boste.