V torek, 8. novembra 2011, so se učenci 4. razredov odpravili v Ljubljano – na ogled samega mesta in na obisk Slovenskega šolskega muzeja. Na sprehodu po glavnem mestu so videli Prešernov spomenik, Tromostovje, Robbov vodnjak, Zmajski most, mestno hišo in parlament.

V Slovenskem šolskem muzeju jih je sprejela Neža Hrovat, nekdanja učenka naše šole. Nato so jih preoblekli in posedli v učilnico, kakršna je bila leta 1930. Kmalu je v učilnico prišla zelo stroga učiteljica s šibo. Učenci, ki je niso poklicali z nazivom “gospodična učiteljica”, so morali za kazen klečati na koruzi in nositi osla.

Po strogi učni uri so si ogledali še ostale prostore muzeja, ki so jih popeljali skozi  zgodovino šolstva na Slovenskem. Na koncu so bili učenci enotnega mnenja, da je današnja šola otrokom veliko bolj prijazna kot nekoč.