V sredo, 30. maja, smo se udeležili področnega tekmovanja v atletiki, ki je potekalo v Kranju. Tekmovanje je potekalo istočasno za mlajše kot starejše učence in učenke v vseh disciplinah. Je pa tokrat zaradi neprimernih pogojev, ki bi lahko ogrožali varnost tekmovalcev, izpadel skok v višino.
Naši učenci so zopet navdušili, saj so vsi izboljšali svoje rezultate z medobčinskega tekmovanja.
Na izvrstno 3. mesto se je uvrstila Tinkara Krek v teku na 300 metrov. Na 4. mestu je v teku na 300 metrov pristal tudi Žiga Peternel. Za las je bila ob kolajno Lena Grebenc, ki se je v teku na  600 metrov uvrstila na 4. mesto, le dve desetinki za tretjeuvrščeno. Med starejšim učenci se je izkazal Žan Pustovrh, ki je bil v teku na 300 metrov osmi in je prav tako izboljšal predhodni dosežek. Na 8. mesto se je uvrstila tudi Anja Luznar v teku na 600 metrov. David Peternel je izboljšal dosežek iz predtekmovanja v teku na 60 metrov in se uvrstil skupno na 12. mesto. Aljaž Dolenec je v teku na 1000 metrov zasedel 13. mesto. Nika Jurčič je v skoku v daljino pristala na 14. mestu. Nastja Dolenec se je v metu vorteksa hrabro borila, a je njena dolžina zadoščala za 8. mesto. Nastopali smo tudi v štafeti, in sicer starejši dečki, ki so v drugi tekmovalni skupini dosegli 5. mesto, skupno pa 11. mesto na Gorenjskem.

Na državno tekmovanje se je uvrstila Tinkara Krek v teku na 300 metrov.

Čestitke vsem nastopajočim za odlične rezultate!