Naši devetovci so se začeli zavedati, da so že krepko zakorakali v šolsko leto, ki bo njihovo zadnje v osnovni šoli. Valeta je vsak teden bliže. Ker se je do takrat treba naučiti plesati, so naenkrat za večino zelo pomembne postale plesne vaje.

Malo drugačnemu plesu pa smo bili priča v petek, 30. septembra, ko so učenci obeh naših 9. razredov priredili nogometni turnir. Začel se je po 5. šolski uri, trajal pa je kar dolgo – do 16. ure. Kar veliko tekem smo videli. Dolgčas ni bilo, lačen ali žejen tudi ni bil nihče, saj so dekleta prodajala kokice, mafine, palačinke, kokakolo in malinovec. Igralo je 6 ekip od 4. do 9. razreda, zmagovalci pa so bili nogometaši FC 9.b. Najboljši strelec turnirja je bil Maj Sedlašek, ki bi ga gotovo pohvalil tudi njegov vzornik Lionel Messi.