Ekošola v okviru svojih  raznovrstnih dejavnosti ponuja tudi Ekobranje za ekoživljenje. Učenci razredne stopnje matične in  podružnične šole so pod vodstvom razredničark ugriznili v  slastno jabolko branja in ustvarili krasne bralne spomine pa tudi unikatne izdelke iz  odpadne  embalaže. Vsak bralec, ki se je odločil  sodelovati v projektu, je prebral dve knjigi  z ekološko vsebino. Prvo so učenci prebrali in  na njeno temo ustvarjali na urah oddelčne skupnosti, drugo so v miru »pohrustali« doma. Drugo knjigo so nato z besedo oz. sliko prenesli na drevesni list, ki  je skupaj z drugimi v  drugem nadstropju naše šole prav na dan Zemlje olistal EKO BRALNO KROŠNJO. Pri branju je sodelovalo 178 učencev, kar  je odlična bera.

Vabljeni pod EKO BRALNO KROŠNJO tudi vi!

Mateja Tušek, vodja projekta EKOBRANJE ZA EKOŽIVLJENJE

*********************************************************

Kako so učenci ustvarjali …

*********************************************************