V sredo, 4. aprila, se je v Biotehniškem centru Naklo odvijalo že 27. Regijsko srečanje mladih raziskovalcev.

Našo šolo je zastopalo 10 raziskovalk, predstavile pa so pet raziskovalnih nalog:

• Tinkara Krek, Ana Marolt in Ana Zala Čadež, 7. a: PRILJUBLJENOST SLADKIH ŽIVIL MED OSNOVNOŠOLCI

• Lara Cankar in Zala Stržinar, 7. a: POKLICI V POLJANSKI DOLINI VČERAJ, DANES, JUTRI

• Metka Jesenko in Teja Čadež, 7. b: POLJANE SKOZI ČAS

• Manica Demšar, 9. b: SKRIVNOSTI POLJANSKE DOLINE

• Zoja Činku in Larisa Pintar, 9. b: NA PLATNU IVETA ŠUBICA

Vse učenke so svoje naloge zelo dobro predstavile.

Raziskovalna naloga Manice Demšar Skrivnosti Poljanske doline je bila na področju zgodovine druga, na področju sociologije sta z nalogo Poklici v Poljanah in okolici včeraj, danes, jutri Lara Cankar in Zala Stržinar dosegli prvo mesto, prav tako so v kategoriji druga področja prvo mesto dosegle Tinkara Krek, Ana Marolt in Ana Zala Čadež z nalogo Priljubljenost sladkih živil med osnovnošolci.