V tednu pred začetkom koledarske pomladi so učenci 1. triletja na tretjem tehniškem dnevu ponovno ustvarjali za starejše krajane. Ne glede na to, da je zima še opletala z repom, so bili že veselo razpoloženi in izdelali drobna darilca na temo težko pričakovane pomladi. V 1. razredu so izrezovali  tulipane, v 3. razredu so jih zgibali, v 2. razredu pa prav tako kot prvošolci izrezovali različne rožice in jih nato vsi prilepili na pripravljeno podlago ter dodali zapis z dobrimi željami.
Preko 90 učencev cele šole bo tudi letos potrkalo na vrata našim 190-im krajanom, starim 75 let in več, ter jim skromno darilce izročilo osebno. Ne le obisk in majhna pozornost, ampak tudi kakšna izrečena beseda bo v njihove domove prinesla pomladni dih in med njimi osvežila tanke niti medgeneracijske povezanosti.

Učenci so del tehniškega dne namenili tudi izdelovanju pomladne razredne dekoracije in voščilnic za starše.

Irma Čadež, vodja TD

1. a