V šolski skupnosti smo se odločili za eko dejavnost. Pripravljali smo darilca presenečenja za … in njihov prav poseben dan v marcu ter obenem odpadno olje spreminjali na bolje.
V četrtek je v učilnici kemije potekal konstruktivni nered, učilnico pa sta napolnila vrvež in vonj po dišavnih svečkah. Vsak si je našel svoje delo: precejanje olja, priprava stenja, posodic za vlivanje voska in tako je nastal končni izdelek – svečka. Vsak je lahko “skuhal” in pripravil svoje svečke. Pripravili smo jih več kot 90. Porabili smo več kot 3 litre odpadnega olja iz naše šolske kuhinje in tako naredili nekaj dobrega za naš planet – da ne omenjamo, kako lepo diši!
Učenci so že sredi dveurne delavnice spraševali, kdaj bomo ponovno delali svečke. – Zagotovo kmalu!

Barbara Tavčar

Pa še nekaj fotoutrinkov …