Kam po osnovni šoli? Nekateri devetošolci na to vprašanje poznajo jasen odgovor, mogoče že od otroštva. Spet drugi niso povsem odločeni, tehtajo med vpisom na eno, drugo ali tretjo srednjo šolo. Nekaj pa je tudi tistih, ki ne vedo, kam bi radi, kam bi lahko, kakšne so možnosti. Zato zbirajo in lovijo še zadnje informacije, ki bi jim pomagale pri odločitvi za ustrezno srednjo šolo in kasneje poklic.
V veliko pomoč pri odločitvi so devetošolcem februarski informativni dnevi in možnost obiska srednjih šol ob dnevih odprtih vrat.

Vsako leto v tem času pa srednje šole pridejo tudi k nam ter se predstavijo učencem osmih in devetih razredov.

V torek, 23. januarja, so se poljanskim učencem predstavile naslednje srednje šole in poklici:
Srednja zdravstvena šola Ljubljana,
Gimnazija Franceta Prešerna,
Biotehniški izobraževalni center Ljubljana – Gimnazija in veterinarska šola,
Srednja šola za farmacijo, kozmetiko in zdravstvo Ljubljana,
Šolski center Kranj – Srednja ekonomska, storitvena in gradbena šola,
Šolski center Kranj – Srednja tehniška šola in Tehniška gimnazija,
Gimnazija Škofja Loka,
Biotehniški center Naklo,
Šolski center Škofja Loka – Srednja šola za strojništvo,
Srednja medijska in grafična šola Ljubljana,
Šolski center Škofja Loka – Srednja šola za lesarstvo,
Srednja šola Jesenice,
Elektrotehniško-računalniška strokovna šola in gimnazija Ljubljana – Vegova,
BIC Ljubljana – Živilska šola,
Slovenska vojska.

Predstavitve so potekale v učilnicah, Slovenska vojska pa je del svoje dejavnosti prikazala tudi pred šolo. Tako ni pritegnila le pozornosti starejših, ampak je bila pravi magnet tudi za mlajše učence.