V ponedeljek, 27. 11. 2017,  smo učenci 8. razredov imeli tehniški dan. S kombijem smo se odpeljali do Karlovskega mlina, kjer smo si ogledali različna žita, mlin ter pekarno, kjer pečejo kruh, piškote in druge dobrote. Poskusiti so nam dali tudi nekaj piškotov, ki so bili zelo dobri. Ko smo se vrnili nazaj v šolo, smo še sami spekli piškote za dobrodelni sejem. Piškoti so nam dobro uspeli in bili so odlični. Peto šolsko uro smo reševali učni list na temo konzerviranja hrane.

Tjaša Kržišnik, 8. b

****************************************

Na tehniškem dnevu smo pekli piškote, in sicer prvi dve uri, preostanek dneva pa smo obiskali Karlovski mlin. Do mlina smo se pripeljali s kombijem. Tu smo si ogledali vrste žita, notranjost mlina in pekarno, kjer pečejo kruh in pecivo tudi za šole.

Gaja Markelj, 8. a

****************************************