V sredo, 22. novembra, je bil za učence 4. in 5. razredov naše in podružnične šole prav poseben dan. Učenci smo v prometu največkrat pešci. Naučili smo se, da je za našo varnost najpomembnejša mirna hoja in opazovanje. Vsak udeleženec v prometu je sam odgovoren, da poskrbi za svojo varnost. To zmoremo tudi otroci. Znamo pa tudi že samostojno voziti avto, kar smo dokazali na šolskem igrišču, kjer smo v okviru projekta Jumicar vozili avtomobilčke, ki so bili res nekoliko manjši od pravih, vendar nič manj zanimivi.

V galeriji si oglejte fotografije.

Tukaj pa je še nekaj vtisov učencev:

• Najbolj mi je bilo všeč, da smo se tako dolgo vozili z avtomobilčki, ki so izgledali kot pravi. Ni mi bilo všeč, ker sem se nekajkrat zaletela. Zelo so mi bili všeč avtomobili in tudi gospoda, ki sta nas nekajkrat nasmejala. (Simona)
  • Zelo mi je bilo všeč, saj sem se lahko postavila v vlogo pravega voznika. Enkrat sem se zabila, drugače pa mi je šlo zelo dobro. To bi zelo rada ponovila. (Ema)
  • Bilo mi je zelo lepo, saj sem prvič vozila avto. Tudi predavanje pred vožnjo mi je bilo zelo všeč. (Eva)
  • Bilo je super. Lahko si se vživel v vlogo staršev in vseh nevarnosti v prometu! (Iris)
  • Jumicar je zakon, ker so avti najboljši. (Žiga)
  • Všeč mi je bilo, ker smo imeli semafor in vedno, ko sem se pripeljala do njega, sem imela rdečo luč. Imeli smo tudi prometne znake. (Špela)
  • Meni je bil Jumicar zelo všeč, ker si po ravnini lahko dal do konca gas. (Jaka)
  • Meni je bilo všeč, ker smo se vozili in videli, kako težko je premikati noge. (Blaž)