Komaj smo zakorakali v novo šolsko leto, že smo sodelovali na dveh tekmovanjih s področja logike in razvedrilne matematike.
Konec septembra, 28. 9. 2017, je na naši šoli potekalo šolsko tekmovanje iz logike. Tekmovalo je kar 115 učencev od 3. do 9. razreda. Sodelovali so tudi učenci Podružnične šole Javorje. Lahko rečemo, da so bili zelo uspešni, saj je kar 41 tekmovalcev prejelo bronasto priznanje, 5 učencev od 7. do 9. razreda pa se je uvrstilo še na državno tekmovanje: Miha Bogataj, Jedrt Šinkovec, Marija Omejc, Tine Bogataj in Jernej Oblak. Državno tekmovanje je potekalo v soboto, 21. oktobra 2017, v Škofji Loki. Miha Bogataj je prejel srebrno priznanje.

V začetku oktobra, 5. 10. 2017, pa je potekalo tudi šolsko tekmovanje iz razvedrilne matematike. Udeležilo se ga je 87 učencev od 4. do 9. razreda. 26 učencev je prejelo bronasto priznanje, trije učenci pa so se uvrstili na državno tekmovanje, ki je potekalo 18. 11. 2017. Vsi trije tekmovalci so se vrnili s priznanji, in sicer Miha Bogataj iz 7. b in Jedrt Šinkovec iz 8. b sta osvojila zlato priznanje, Tine Bogataj iz 9. a pa srebrno priznanje.

Vsem iskreno čestitamo!

Petra Oblak