Tudi drugošolci so tik pred počitnicami, v četrtek, 26. 10. 2017, imeli prvi TEHNIŠKI DAN. Najprej so prisluhnili uganki, katere rešitev je bila šivanka, nato pa še zgodbici Jakec šiva. V nadaljevanju so se preizkusili v šivanju osnovnega naudarnega šiva, s katerim so obšili iz filca izrezane oči, ušesa in smrček. Glavni cilj pa je bilo šivanje gumbov. Najprej so jih nekaj prišili za vajo, nato pa še za Murijeve oči. Vse pripravljene dele so z osnovnim šivom prišili na glavo.
Nastale so lepe Murijeve glavice, ki jih bodo spremljale pri branju v okviru projekta Beremo z mačkom Murijem. Najbolj spretni so z veseljem priskočili na pomoč tudi svojim sošolkam in sošolcem. Prav vsi so bili ponosni na svoje izdelke.

Ob koncu so nekateri učenci iz 2. a zapisali:
Najbolj mi je bilo všeč, ko sem šivala Murijeve oči. (Leja)
Na tehniškem dnevu nam je bilo zelo lepo, ko smo delali mačka Murija. (več učencev)
Danes je bilo dobro, ko smo skupaj naredili mačka Murija. (Filip)
Všeč mi je bilo, ko smo vadili šivanje gumbov. (Amadeja)
Uživali smo v šivanju mačka Murija. (Bor)
Všeč nam je bilo, ko smo pomagali drugim. (Taja)
Šivanje nam je bilo zelo všeč. (Mark)

Irma Čadež

2. a