Rastem s knjigo je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Z njim Javna agencija za knjigo Republike Slovenije skuša osnovnošolce in srednješolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic.

Naši sedmošolci se tega projekta udeležijo vsako leto. Združijo ga z ogledom škofjeloških znamenitosti ter Knjižnice Ivana Tavčarja Škofja Loka.

**********************************************

V četrtek, 19. oktobra, smo sedmošolci odšli na kulturni dan v Škofjo Loko. Naprej smo odšli do Nacetove hiše, kjer nam je vodička razložila zgodovino te znamenite stare hiše in nam povedala tudi kakšno zanimivo zgodbo o ljudeh, ki so v njej prebivali.
Zatem smo se sprehodili čez Hudičev most in se pogovarjali o legendah, ki krožijo o njem.
Za konec smo odšli v knjižnico, kjer smo videli, kako se knjige označujejo in iščejo. Dobili smo tudi zanimivo knjigo letošnjega projekta Rastem s knjigo z naslovom Zvezde vabijo avtorja Mihe Mazzinija. Vsi jo bomo prebrali za domače branje.

Ema Karba