V petek, 22. 9. 2017, smo tretješolci izkoristili suho vreme ter zamenjali šolske torbe in zvezke za nahrbtnike in gojzarje. Podali smo se namreč na prvi športni dan – pohod na Goro nad Malenskim Vrhom. S kombiji smo se odpeljali do Malenskega Vrha, od tam pa smo pot nadaljevali peš. Noge so poskrbele za precej hiter tempo in nas v eni uri pripeljale do cilja. Pri cerkvi smo se odpočili in okrepčali, nato pa smo v spomin na pokojnega športnega novinarja Staneta Ureka izvedli jutranjo telovadbo. Temu je sledila še zabavna igrica Planinska miš, ob kateri smo se prav prijetno nasmejali. Vračali smo se po drugi poti, in sicer po cesti do Hleviš ter mimo kmetije Fortunc’ do kmetije Anžuc’, kjer nas je Lovro pogostil s sladkim grozdjem, v Malenskem Vrhu pa sta nam Jerca in Nika postregli z odličnimi in še toplimi flancati.

Alenka Jelovčan