Prvi šolski dan je naša šola pod svojo streho sprejela 40 prvošolčkov, PŠ Javorje pa 12.  V spremstvu staršev so prvič kot osnovnošolci prestopili šolski prag. Sprejeli in pozdravili so jih gospa ravnateljica, gospod župan, predstavnica Radia Sora in seveda njihove učiteljice. Gospod župan jim je tradicionalno podaril slovenske zastave. Ogledali so si predstavo Črkolandija, nato pa odšli v svoje učilnice. Tam so jim učiteljice prebrale pravljico Ko gredo medvedki prvič v šolo, potem pa so pobarvali vsak svojega medvedka. Sledil je še »uradni« sprejem: učiteljice so vsakemu učencu čestitale ter mu podarile rumeno rutico. Poleg tega so dobili tudi čarobno pismo, v katerem so se skrivali čarobni kamenčki s posebno močjo – preženejo namreč slabo voljo, skrbi in strah. Pravijo, da res delujejo!

Za konec prvega šolskega dne so se otroci še posladkali.