Ob koncu šolskega leta je na naši šoli nastal prekrasen likovni izdelek – tipanka ali tipna slikanica. Posebna dragocenost tipanke je, da je namenjena tako slepim, slabovidnim kot tudi videčim otrokom. Besedilo je tiskano v povečanih črkah in v brajevi pisavi. Tipanke so izjemnega pomena prav za vse otroke – slepi tipajo ilustracije, videči pa se srečajo z brajevo pisavo in začno razmišljati o vrstnikih s posebnimi potrebami.
Prav tipne slikanice so se pod mentorstvom Mihaele Žakelj Ogrin lotile učenke Gaja Markelj, Marija Omejc, Jedrt Šinkovec in naša slepa učenka Maja Košir Habjan. Marija je napisala besedilo Nespametni jelen v slovenščini, Maja ga je prevedla v angleščino in opremila z brajevo pisavo. V izdelavo tipne slikanice so dekleta vložila veliko dela in navdušenja. Uporabile so različne materiale: usnje, vrv iz konoplje, mivko, folijo, krep papir … Pri tem jim je s svojim izostrenim  občutkom  za tip svetovala Maja, ki najbolje ve, kaj različni materiali pomenijo nekomu, ki ne vidi.

Zato je tipanka posvečena prav Maji, ki v tem šolskem letu zapušča osnovno šolo.

Srečno, Maja!