PONEDELJEK

Naši tretješolci so tudi letos za nekaj dni odšli daleč stran od vsakodnevnega prometnega vrveža in hrupa v okolje, kjer življenje teče dosti bolj umirjeno in v tesni povezanosti z naravo. Obiskali so dom Medved na Medvedjem Brdu.
Čeprav smo sredi meseca maja, je bilo vreme danes precej podobno aprilskemu. V Poljanah so se od staršev poslovili v dežju, na Medvedjem Brdu pa so se čez dan poleg občasnega rosenja pokazali tudi sončni žarki. Toda vse skupaj ni odvrnilo aktivnih učencev, ki so po prihodu v dom najprej pripravili sobe. Preizkusili so se v samostojnem pospravljanju oblačil v omare in pripravi postelj. Še dobro, da so učiteljice malo priskočile na pomoč, saj nalogi niso bili vsi kos.
Prvi sprehod je bil v okolici doma Medved – po krožni gozdni učni poti. Z zanimanjem so učenci opazovali nekatere posebnosti tamkajšnjega gozda. V popoldanskem času so bile dejavnosti povezane z vremenom. Učenci so izdelali svoje prve izdelke in jih tudi že praktično preizkusili. Večer je bil namenjen astronomiji. Ogledali smo si ozvezdja in spoznali nekatere zvezde in nebesna znamenja. Po večerni pravljici so že nestrpno pričakovali prvo noč, ki jo bodo prespali v domu Medved skupaj s svojimi sošolci.

TOREK

Prebudili so se v sončno jutro in dan začeli z jutranjo telovadbo. V dopoldanskem času so raziskovali gozd in tako poglabljali svoje znanje o rastlinah in živalih. Po kosilu so skozi teleskop opazovali sonce in merili senco predmetom. S pomočjo maket so prikazovali gibanje Zemlje in Sonca. S spretnimi prsti so ob koncu delavnice izdelali ponazorilo luninih men. Večer je bil športno obarvan. Po štafetnih igrah je sledila še igra med dvema ognjema. Dan so zaključili z večerno pravljico.

SREDA

Zjutraj smo se zbudili in šli na jutranjo telovadbo. Potem smo šli v jedilnico na zajtrk. Jedli smo maslo, med, kosmiče v mleku in jogurt. Po zajtrku smo pospravili sobe in prišla je ocenjevalka sob. Po ocenjevanju sob smo šli z razredom na orientacijo. Šli smo do kmetije Šinkovec in tam videli pujse, kokoši in pava. Ko smo prišli nazaj, je bila dobra malica. Po malici smo plezali na plezalni steni z učiteljem Gregom. Nehali smo plezati in se šli nogomet. Nisem se hotel več igrati nogometa. Prišel sem do punc in Ajda je rekla: »Ali se greš policaje in roparje?« Odgovoril sem: »Ja.« In smo se šli. Igra je trajala kar nekaj časa, potem smo šli v sobe. V sobah smo počivali, potem pa je prišla učiteljica. Postavili smo se v kolono in šli v jedilnico na kosilo. Jedli smo polento, meso, omako in solato. Po kosilu smo se vrnili v sobe. Po počitku smo imeli čistilno akcijo. Po čistilni akciji smo Blaž, Vid, Izak in jaz pripravili mize za večerjo. Z nami je jedlo pet kolesarjev. Po večerji so odkolesarili na Vojsko. Preden smo šli spat, nam je učiteljica prebrala pravljico o Mici.

Benjamin Treven, 3. b

ČETRTEK

Zjutraj smo imeli jutranjo telovadbo. Po telovadbi smo imeli zajtrk, jedli smo šunko in različne namaze. Jaz sem jedel salamo in kruh. Po zajtrku smo malce pospravljali. Potem pa je prišla stroga komisija. Učiteljica Ksenja nam je dala oceno 10-. Po ocenjevanju smo odšli z učiteljico Ksenjo na travnik nabirat rastline. Nabirali smo rože, jih narisali in barvali gosenico s travnatimi barvami. Ko smo opravili delo, smo se vrnili nazaj v dom. Tam smo pojedli malico. Za malico sem jedel kruh in sirni namaz. Po malici smo se zamenjali z b razredom. Pri učiteljici Jani smo ujeli dva metulja, tri murenčke in dva hrošča. Odšli smo proti domu. Imeli smo kosilo, jedli smo makarone in golaž. Po kosilu smo se zbrali in začeli z orientacijskim pohodom. Na poti se nismo izgubili in zasedli 9. mesto. Po razglasitvi smo se malo igrali. Pred večerjo smo umili roke. Jedli smo pleskavico in lepinjo. Zvečer smo imeli disko. Plesali smo na več različnih pesmi, najbolj nam je bila všeč Sofia. Bilo je zelo dobro. Vsi otroci smo iz diska prišli zelo utrujeni. Osvežili smo se pod tušem in šli spat. Bil je lep dan.

Gašper Rant Todorovič, 3. a

***********************************************************************

V šoli v naravi sem prvič:

• streljal z lokom. (Blaž, 3.b)
  • plezala po plezalni steni in streljala z lokom. (Eva S., 3. b)
  • bila na Medvedjem Brdu. (Tina, 3. b)
  • plezala po plezalni steni. (Lucija, 3. b)
  • imel 5 obrokov. (Maks Č. H., 3. b)
  • ujel zelo lepega metulja. (Maks B., 3. b)
  • lovil živali. (Matevž, 3. b)
  • streljala z lokom in plezala po plezalni steni. (Ajda, 3. b)
  • prespal na Medvedjem Brdu. (Taj, 3. b)