DATUM: 24. 3. 2017

IZHODIŠČE: Podlanišče (787 m)

SMER POHODA: Škofje (973 m)

V petek po šoli smo se z najmlajšo skupino odpravili na prijeten in lahek pohod na Škofje.

Avtobus nas je peljal do prelaza Kladje. Od tam smo se rahlo povzpeli po asfaltirani cesti in sledili markacijam. Kmalu nas je pot usmerila levo v smeri Škofij. Široka  gozdna pot nas je  vodila skozi gozd in čez  jase ter nas kmalu pripeljala do odcepa za Ermanovec in Škofje. Od tam se je razlegal čudovit razgled na Blegoš in Karavanke. Na kratko smo se okrepčali in se podali naprej proti cilju. Pot se je pričela vzpenjati in občudovali smo lahko gore in hribe v okolici ter se razvajali s pogledom na  travniška pobočja, ki so bila vijolična od žafranov. Pri kočici smo pojedli zasluženo malico, nato pa nekaj časa posvetili otroškim vragolijam, saj je bil prostor na vrhu za to več kot primeren. Otroci so uživali v lovljenju in rajalnih igrah ali pa so si preprosto našli kotiček in klepetali.

Vrnili smo se po isti poti in tako prijetno zaključili naš delovni teden.

Mentorici planskih skupin:

Alenka Jelovčan in Katja Zorko