Z učenci 1. triletja OŠ Poljane in PŠ Javorje smo v ponedeljek, 6. 3. 2017, obiskali Prešernovo mesto Kranj.

Najprej smo se odpravili v Gorenjski muzej, kjer smo si pod vodstvom kustosinj ogledali njihove razstave in zbirke. Prvošolci so si ogledali razstavo Prelepa Gorenjska v gradu Khislstein, drugošolci arheološko in etnološko razstavo v Mestni hiši, tretješolci pa Prešernov spominski muzej na Prešernovi ulici, kjer je dr. France Prešeren preživel zadnja leta svojega življenja.
Po malici smo se odpravili na sprehod skozi staro mestno jedro do Pungerta, od tam pa v Prešernovo gledališče, kjer smo si z navdušenjem ogledali gledališko predstavo Muca Copatarica.

Ob koncu smo se vsi skupaj spet zbrali na avtobusni postaji, od koder so nas avtobusi odpeljali nazaj v Poljane in Javorje.