Letošnja prireditev v počastitev slovenskega kulturnega praznika nam je postregla z umetnostjo v skoraj vseh njenih oblikah – od pesništva, pisanja zgodb, inštrumentalne glasbe, petja, plesa, filma, slikanja in kiparjenja. V središču so bili učenci, ki so predstavili svoje talente na posameznih umetniških področjih in nam tako pokazali, da kultura živi tudi med osnovnošolci.
Želimo jim, da bi svojo umetnost razvijali tudi naprej in tako uresničevali svoje sanje – tako bodo poskrbeli, da bo tudi naše življenje lepše.

Prireditev so oblikovali:
Pesmi: Teja Beznik
Zgodba o Samoti: Tinkara Tušek
Bralci: Patrik Stanonik, Natea Novak, Taja Rupar, Maša Mohor, Luka Kreč
Instrumentalisti: Tine Bogataj, Jernej Oblak z lastno skladbo, Petra Omejc, Jedrt Šinkovec, Marija Omejc
Plesalki: Elin Kos s flamenkom, Tija Zorko na skladbo Jerneja Oblaka
Pevke: Anja Štravs, Neža Justin in Tadeja Jesenko ob spremljavi učitelja Matjaža Slabeta
Kiparila: Gaja Markelj
Slikala s pasteli: Lara Cankar

Animatorki lutk: Nika Peternel in Tina Stanonik
Lutke in sceno za animacijo so idejno zasnovali in pripravili učenci OPB pod vodstvom učiteljice Damjane Bonča.

Film o varčevanju z elektriko so pripravili devetošolci izbirnega predmeta multimedija pod mentorstvom učitelja Jureta Kumra.

Tonski mojstri in mojstri svetlobe: Nejc Marolt, Tadej Habjan, Anže Podrekar, Aljaž Luznar
Mentorica Tijinega plesa: Petra Slabe
Idejna zasnova prireditve in glavni režiser: učitelj Matjaž Slabe