1. decembra zaznamujemo svetovni dan boja proti aidsu, ki ga simbolizira rdeča pentlja. V Sloveniji je vse več ljudi, ki živijo z okužbo s hivom.

V Unicefu so opozorili, da je bil na svetovni ravni narejen velik napredek pri prizadevanjih za izkoreninjenje aidsa, a boj še zdaleč ni končan – posebej ne za otroke in mladostnike. Izvršni direktor Anthony Lake je v sporočilu ob včerajšnjem svetovnem dnevu opozoril, da če želimo izkoreniniti aids, moramo tej problematiki vrniti izgubljeno pozornost, ki si jo zasluži, in povečati prizadevanja, da dosežemo vsakega otroka in vsakega mladostnika.

9. razredi so za nas pripravili pentlje in jih pripeli prav vsem, ki so to želeli, po šoli pa so nas čakali napisi z dejstvi o AIDSU, ki so jih učenci prebrali po šolskem zvočniku.

Dan boja proti aidsu smo zaključili z »živo pentljo«, ki so jo učenci od 6. do 9. razreda oblikovali s svojimi telesi. Tako smo se poklonili obolelim in pokazali zavedanje, da je bolezen prisotna.

Barbara Tavčar