V sredo, 16. 11., je na Vrhniki potekalo območno tekmovanje Prvaki znanja. Z dvema ekipama učencev je na njem sodelovala tudi naša šola in obe ekipi sta se uvrstili na državno tekmovanje, ki bo 15. februarja v Ljubljani.
Starejšo ekipo OŠ Poljane sestavljajo devetošolci Petra Omejc, Nejc Marolt, Luka Kreč in Aljaž Luznar, mlajšo pa osmošolca Tine Bogataj in Jernej Oblak ter sedmošolki Marija Omejc ter Jedrt Šinkovec.
Tekmovanje, ki preverja splošno razgledanost učencev, je bilo po besedah organizatorja najtežje doslej, vendar so se tekmovalci odrezali odlično in kljub težavnosti ter omejenem času dosegli visoko število točk. Pokazati so morali ogromno znanja z različnih področij, med nalogami pa je bilo največ geografsko-zgodovinskih. »Zagotovo smo bili starejši v prednosti, saj smo se veliko stvari, ki so bile na preizkusu, učili že v šoli,« je povedala Petra, ki se je tekmovanja udeležila že četrtič.
Tekmovalcem želimo veliko uspeha tudi na državnem tekmovanju.

Ana Tušek