V šolskem letu 2016/2017 nadaljujemo s projektom SŠSZ.  Šola deli sadje in zelenjavo kot dodatni obrok poleg redne šolske prehrane ob četrtkih. Sadje imajo učenci zelo radi, zelenjavo pa manj.

Da si bodo učenci pridobili še več znanja o sadju in zelenjavi, bodo v tem šolskem letu prebirali pravljice in pripovedke o sadju in zelenjavi na oddelčnih skupnostih ter sestavljali pesmice, uganke in pregovore o sadju in zelenjavi.

Pravljice in pripovedke o sadju in zelenjavi

• Slovenska pravljica: Zlato jabolko
  • Slovenske narodne pravljice: Zdravilno jabolko
  • Slovenske narodne pravljice: O zlatih jabolkih