V prvih dneh junija smo imeli drugošolci zadnji naravoslovni dan. Pouk smo preživeli v učilnici v naravi, kjer smo si natančneje ogledali travnik. Opazili smo tudi nekaj travniških živali. Prvi del smo izkoristili za opazovalni sprehod, kjer smo prepoznavali posamezne rastline – cvetlice, trave in zdravilne rastline, jih poimenovali, svoje predhodno znanje pa dopolnili še z dodanimi značilnostmi in zanimivostmi. V drugem delu smo se spremenili v travniške živali in posnemali gibanje kobilice, metulja in murna. V daljavi smo zagledali kmete, ki so spravljali krmo za živali. Ob opazovanju njihovega dela smo se pogovorili o košnji, spravilu trave, uporabi orodij in strojev. Nato smo z veseljem rešili učni list. Polni novega znanja smo se dobre volje vrnili v šolo.

Maja Trček