Na sončno soboto, 28. maja, je bilo v Poljanah in v okolici OŠ Poljane še kako živahno. Na tekmovanju so nastopali kolesarji in motoristi na 25. prvenstvu Slovenije »KAJ VEŠ O PROMETU«.

56 kolesarjev, osnovnošolcev, in 10 motoristov, srednješolcev, se je pomerilo v spretnostih, v znanju cestnoprometnih predpisov in v vožnji v cestnem prometu .

Pod okriljem Agencije za varnost v cestnem prometu smo organizacijo prevzeli v OŠ Poljane. V veliko pomoč pri tej zahtevni in odgovorni akciji so nam bili: Občina Gorenja vas – Poljane, KS Poljane, Policija Škofja Loka, ZŠAM Žiri in seveda predstavniki Agencije za varnost v cestnem prometu.

Vzorna organizacija in prijetno domače vzdušje sta prijala vsem udeležencem tekmovanja in njihovim mentorjem ter spremljevalcem.

Tekmovanje je zelo lepo popestril župan Občine Gorenja vas – Poljane Milan Čadež s svojim nastopom. Tako nam je dal največje priznanje za trud, ki ga učitelji usmerjamo v varno vključevanje otrok v promet.

Rezultati – kolesarji

1. Niki Časar, OŠ Kuzma