Letošnja, že enajsta izvedba občinskega prvenstva »Kaj veš o prometu« – BICIKL 2016, je postregla z rekordno udeležbo učencev. 25. maja 2016 je sončno popoldne s prijetnimi temperaturam poskrbelo, da so nastopajoči lahko pokazali vse svoje znanje.

Tekmovanja se je udeležilo:

• 7 učencev in učenk 5. razredov iz podružničnih šol Javorje, Sovodenj in Lučine,
  • 21 učencev 5. razredov iz OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas in OŠ Poljane ter
  • 15 učencev od 6. do 9. razreda iz OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas in OŠ Poljane.

Tekmovanje je letos doživelo prenovo pri preverjanju znanja cestnoprometnih predpisov, spremenila pa se je tudi proga, kjer učenke in učenki pokažejo znanje v praksi. Za učence 5. razredov je bila proga skrajšana.

REZULTATI

Učenke in učenci 5. razredov podružničnih šol

1. Domen Tominc, 5. l OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas – PŠ Lučine
  2. Rok Stanonik, 5. j OŠ Poljane – PŠ Javorje
  3. Erik Buh, 5. l OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas – PŠ Lučine

Učenke in učenci 5. razredov matičnih šol

1. Anja Luznar, 5. b OŠ Poljane
  2. Jakob Hren, 5. a OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas
  3. Sandra Eržen, 5. b OŠ Poljane

Učenke in učenci od 6. do 9. razreda matičnih šol

1. Tomaž Bohinc, 8. b OŠ Poljane
  2. Urban Drlink, 9. a OŠ Poljane
  3. Nace Kokelj, 7. r OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas

Zmagovalci

Tomaž Bohinc se bo kot zmagovalec občinskega prvenstva udeležil 25. državnega prvenstva, ki bo letos potekalo na naši šoli, in sicer v soboto, 28. 5. 2016.

****************

Vsem zmagovalcem iskreno čestitamo in jim želimo varno kolesarjenje, s katerim so lahko najboljši zgled mlajšim kolesarjem.