V petek, 20. maja, je bilo Visoko pri Poljanah zaznamovano z glasovi, sestavljenimi v štiri mladinske zbore, ki so si podali  roke in skupaj pripravili koncert za starše ter ostale povabljene.

110 pevk in pevcev se je zbralo na srečanju, ki sta ga v družbi OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas, OŠ Ivana Groharja Škofja Loka, OŠ Žiri in OŠ Poljane prijateljsko podprli Občina Gorenja vas – Poljane ter Javni sklad RS za kulturne dejavnosti. Koncert je bil umeščen med kulturne utrinke vseslovenskega Tedna ljubiteljske kulture. Mladinski pevski zbori omenjenih šol so skupni koncertni program pripravili na pobudo zborovodij Neže Erznožnik, Gorazda Pintarja, Andreja Žaklja ter Matjaža Slabeta. Neformalno so se pevci in pevke družili že od poldneva, ob 17. uri pa so občinstvu pod kozolcem predstavili svoj pester glasbeni repertoar najprej v samostojnih, nato pa še v  skupnih pevskih točkah. Skozi ljudsko, klasično in popularno melodijo so obiskovalci lahko začutili utrip delovanja mladinskih zborov v domačem okolju. Najbolj so združeni pevci navdušili s skladbo Happy ending, ob kateri so jih vsak s svojim talentom in instrumentom spremljali umetniški vodje zborov. Program so z literarnimi vložki slovenskih klasikov, kakor pritiče visoški posesti in njegovemu zadnjemu gospodarju, obogatile tri šestošolke, sicer tudi pevke MPZ OŠ Poljane. Namen Petja v maju je predvsem spodbujati mladino k tovrstni obliki izražanja,  odpirati možnosti za nova sodelovanja in prijateljstva, med seboj povezovati šole širšega loškega območja, predvsem pa dvigati kvaliteto mladinskega zborovskega petja.

Mateja Tušek

petje v maju