Učenci 1., 2. in 3. razreda so obiskali šolsko knjižnico. Tam jim je knjižničarka predstavila pisateljico Deso Muck ter prebrala zanimivo pripoved – Kokoš velikanka. Ker naša država Slovenija spominja na kokoš, so učenci v razredih izdelovali trganko, ki je po obliki spominjala na našo državo, hkrati pa tudi na Kokoš velikanko. Nastala so zanimiva dela, ki smo jih razstavili ob obisku pisateljice Dese Muck. Srečanje z njo je bilo res zanimivo in je bilo tudi uradni zaključek bralne značke za to šolsko leto.
Poleg vsega zgoraj naštetega so učenci 1. triletja obiskali tudi krajevno knjižnico v Poljanah. Tam jim je prijazna knjižničarka predstavila knjižnico ter prebrala pravljico.

Po zaključku vseh teh kulturnih uric smo vsi enotnega mnenja, da nas branje in knjiga bogatita.

Učiteljice 1. triletja