Tudi v letošnjem letu smo marca izvedli 3. tehniški dan za učence 1. triletja. Učenci so ustvarjali na okrogle majhne ploščice, izrezane iz različnih kosov lesa. Prvošolci so tiskali s prstki, drugošolci so s servietno tehniko lepili, tretješolci pa so risali in slikali s suhimi barvicami. Lesene ploščice so tako obogatili s čudovitimi pomladnimi motivi, dodali vrvico in kovinski obroček, da je nastal obesek za ključe.
Likovno ustvarjanje smo prepletli z dobrodelnostjo, saj so učenci tudi letošnje izdelke namenili 170 starejšim krajanom, starim nad 75 let. Še bolj kot drobna, iz naravnih materialov izdelana pozornost, je bil cilj vseh nas, da ob prihodu pomladi naši učenci tudi letos obiščejo starejše krajane, jim namenijo nekaj prijaznih besed, ponesejo pozdrave ter dobre želje učencev in delavcev šole, predvsem pa, da jim skromen, a uporaben izdelek tudi osebno izročijo.
Pri raznašanju darilc je sodelovalo več kot 60 učencev naše šole. Tudi pomoč domačih je bila dobrodošla, saj so nekateri krajani mlajši generaciji slabše poznani in precej oddaljeni.
Veseli smo, da smo se učenci in delavci šole ponovno povezali s krajem, če pa so z obiskom učenci med krajane prinesli delček pomladne topline in posameznike razveselili, smo s tem dejanjem dosegli zastavljeni cilj.

Irma Čadež, vodja THD

IZDELKI UČENCEV 1. a