V četrtek, 10. 3. 2016, so imeli učenci 2. razreda zimski športni dan. Z navdušenjem in težkim pričakovanjem so se odpeljali proti Staremu vrhu. 2. a razred se je najprej odpravil na pohod, in sicer od šole v Javorjah do sankaškega parka na Starem vrhu. 2. b razred se je odpeljal do vrha in pričel s sankanjem. Na sankališču nas je pričakalo toplo sonce. Najprej smo se dogovorili o pravilih obnašanja na sankališču in se ogreli. Velik poudarek smo namenili varnosti. Po malici, ki smo jo prav vsi težko čakali, so se učenci  zamenjali. 2. a razred se je sankal, 2. b razred pa je nekaj minut sproščeno in brezskrbno užival na snegu ter tekmoval, kdo bo naredil večjega snežaka. Nato smo se peš odpravili proti Javorjam. V čudovitem vremenu smo preživeli zelo aktiven dan na snegu in se vsi utrujeni vrnili v šolo.

Maja Trček

2. a