V torek, 29. marca, smo učenci 1., 2. in 3. razreda OŠ Poljane obiskali krajevno knjižnico v Poljanah. Knjižničarka Bernarda Buh nam je prijazno odprla vrata, čeprav je knjižnica sicer ob torkih zaprta. Seznanila nas je z redom v knjižnici, nam pokazala, kako iščemo in vračamo knjige na pravo mesto, kako z njimi ravnamo, kaj si lahko izposojamo … Pokazala nam je nekaj zelo zanimivih knjig, od katerih nam je bila posebno všeč zvočna knjiga. V pogovoru smo pokazali, da smo že dobri poznavalci ljudskih pravljic. Ker nas je v tem tednu čakalo še zanimivo srečanje s pisateljem Primožem Suhodolčanom, nam je knjižničarka Bernarda predstavila tudi nekaj njegovih knjig. Za pridno poslušanje in sodelovanje smo bili na koncu nagrajeni s pravljico. Prvošolci so poslušali pravljico ‘Tiho, tukaj beremo’, drugošolci ‘Lev v knjižnici’, tretješolci pa pravljico o treh sinovih in muci. Prijetno srečanje nas je še spodbudilo k branju, marsikoga pa najbrž tudi k vpisu v knjižnico.

[smooth=id:137;]

[smooth=id:138;]