Olimpijski komite Slovenije je razpisal natečaj Slovenski olimpijski plakat Rio 2016, na katerem je sodelovalo prek 1.000 otrok iz 127 izobraževalnih ustanov (vrtcev, osnovnih in srednjih šol). Tako je nastalo 537 plakatov.
Izmed vseh prispelih plakatov je bilo v vsaki kategoriji izbranih pet najboljših del. Finalisti so objavljeni na spletni strani Olimpijskega komiteja Slovenije in na facebook strani Europlakata.

Med izbranimi deli sta tudi dva plakata naših učencev, ki so ustvarjali pod mentorstvom učiteljice likovne umetnosti Mihaele Žakelj Ogrin. Prvi plakat je delo Ane Hafner iz 8. b, drugega pa so oblikovali Tadej Habjan, Miha Krajnik in Žan Potočnik, prav tako 8. b.

Glasovanje za najboljše tri plakate bo potekalo od četrtka, 18. februarja 2016, in vse do nedelje, 13. marca 2016, na facebook strani Europlakata, velikega sponzorja olimpijske reprezentance Slovenije.

Vsaka kategorija ima svoj album na facebook strani in znotraj nje bo zmagal tisti plakat, ki bo dobil največ všečkov.

Neposredni povezavi do obeh plakatov sta objavljeni na naši spletni strani v rubriki Aktualno. GLASUJTE, VŠEČKAJTE!

Olimpijski plakat Ana Hafner

Ana Hafner