V torek, 8.12.2015, so se učenci 1.triletja odpeljali v Žiri. Ogledali so si sinhronizirano risanko Mali princ. Le ta jim je zagotovo vlila veliko topline. Po končani filmski predstavi so učenci 1. in 2. razreda ter učenci PŠ Javorje obiskali galerijo, si ogledali razstavo čipk in prisluhnili orglam. V galeriji so učenci občudovali razstavo knjižnih del, katerih avtorji so Žirovci. Ravnateljica Metka Debeljak jim je z veseljem prebrala Žirovsko pravljico. Gospa Marica Albreht je učencem z velikim navdušenjem pripovedovala o čipkah na Žirovskem. Predstavila jim je tudi klekljanje. Gospod Tone Čadež je učenem predstavil in razkazal orgle ter nato nanje tudi zaigral. Medtem je gospod Rok Klemenčič tretješolce popeljal skozi Stare Žiri do Stare šole. V tamkajšnjem muzeju so si ogledali tri stalne razstave, in sicer o zgodovini kraja in življenju ljudi, o žirovskem čevljarstvu in tovarni čevljev Alpina ter dela žirovskih likovnih umetnikov. Gospod Rok je učencem na zanimiv in preprost način predstavil nekatere predmete ter življenje in delo v  preteklosti. Tik pred odhodom nazaj v Poljane je v žirovski kotlini posijalo sonce, ki je pozdravilo učence in jih prijazno povabilo na ponoven obisk Žirov.

Učiteljice 1.triletja