Ponedeljkovo dopoldne je za vse učence in učitelje pomenilo uvod v priprave na naš že tradicionalni dobrodelni sejem, ki ga bomo letos priredili 2. decembra. Vsak oddelek je skupaj s svojo razredničarko ali razrednikom izdeloval predmete, ki bodo na sejmu k nakupu vabili obiskovalce.

Prvošolci  so okrasili praznične prtičke, naredili voščilnice in okraske za smrečico, v oddelku podaljšanega bivanja predpasnike, s čokolado oblito sadje, v 2. a prav tako voščilnice, v 2. b božičke, nogavice, snežake in smrečice. Tretješolci so uživali pri izdelovanju okraskov iz časopisnega papirja in iz reklamnih letakov, v 4. a so nastajale  jaslice in vrtavke, v 4. b voščilnice in svečniki, v 5. a in b darilne škatle za okraske. Šestošolci so oblikovali adventne venčke in snežene krogle, sedmošolci so pekli  piškote. V 8. a so pletli barvite zapestnice in oblikovali modne šale, v 8. b lesene hlevčke za jaslice, devetošolci pa adventne venčke.

Med učence so se pomešali tudi naši novinarji Marcel Stržinar in Jaka Košir iz 8. a, Nejc Jereb in Benjamin Dolenec iz 8. b, Tea Stanonik in Aljaž Rakovec iz 9. a ter Jakob Štalec in Tilen Osredkar iz 9.b. Učenke in učenci so jim povedali, kaj izdelujejo ter svoje delo tudi pokomentirali. Učitelj Jure Kumer pa je celoten utrip tehniškega dne ujel v objektiv fotoaparata.

Šivamo voščilnice, da jih bomo prodajali. (Tinkara, 1. b)
Delamo voščilnice. Ene smo lepili iz različnih barvastih trakov, druge pa risali. Lepo je. Svoje izdelke bi podarili dedkom in babicam, preostale bi prodali. (učenci 2. a)
Delamo žive božičke, nogavice, snežake, smrečice. Ni težko, rada pa bi, da bi božički res oživeli. (Zoja, 2. b)
Najteže je bilo obrisati snežake. (Eli, 2. b)
Izdelke bi podaril ravnateljici, druge pa prodal. (Vid, 2. b)
Izdelujemo novoletne okraske iz papirja in reklamnih letakov. Super je! Prodali jih bomo. (učenci 3. a)
Voščilnice so narejene iz papirja in kartona. Ni težko. (Lana, 3. b)
Vse bomo prodajali na dobrodelnem sejmu. (Ema, 3. b)

Izdelke bi podaril Katji. (Vid, 3. b)
Izdelujemo jaslice, Jožefa, Marijo in Jezusa. Delamo tudi vrtavke. Uporabljamo filc, les in karton. Zelo je zanimivo. Svoje izdelke bi podarili staršem. (učenci 4. a)
Pri nas nastajajo voščilnice iz kartona z zimskimi motivi. (Tinkara, 4. b)
Izdelujemo svečnike. Zdi se mi kar težko, ker se miza ves čas premika. (Mina, 4. b)
Voščilnice se mi zdijo lepe in bi jih kupil tudi sam. (David, 4. b)
Ob izdelovanju voščilnic smo zelo pridni, saj se nam vse skupaj zdi dobro – bolje od pouka. Voščilnice bi podarili starim staršem. (učenci 5. a)
Barvamo okraske iz mavca in izdelujemo darilne škatle za okraske. (Gal, 5. b)
Sploh ni težko. (Metka, 5. b)
Vse bomo ponudili na bazarju. (Lara, 5. b)
Izdelujemo venčke za na vrata. Zelo so lepi, delo pa je kar težko. Vseeno je bolje od pouka. Mogoče bi venček podarili župniku, sicer pa jih bomo prodali. (učenci 6. a)
Za bazar izdelujemo snežene krogle. (Andraž. 6. b)
Težko je delati s pištolo, ker se lahko opečeš. Snežake delamo iz fimomase. (Tjaša, 6. b)
Sneženo snov bomo nalili v kozarce. (Urban, 6. b)
Pečemo piškote, poleg tega izdelujemo barvne listke za označevanje. (učenci 7. a)
Pripravljamo čokoladne piškote. (Eva, 7. b)
Tehtam čokolado in ostale sestavine. Malo čokolade sem tudi pojedel. (Matic, 7. b)
Izdelujemo barvite zapestnice in šale. Veliko dela imamo, a je kul. Ena zapestnica nastaja deset minut. Cena za kos bo tri evre. (učenci 8. a)
Delamo hlevčke za jaslice. (Samo, 8. b)
Ni težko, ker delava skupaj z Ano. (Tina, 8. b)
Delo je zelo lahko. (Nika G., 8. b)
Izdelujemo adventne venčke in voščilnice. Za en venček porabimo deset minut. Lepo se imamo. (učenci 9. a)
Naše venčke in voščilnice bodo na sejmu vse pokupili. (Ema, 9. b)

Verjetno nismo zajeli vsega, kar je v današnjem dopoldnevu nastalo. To pa je seveda dober razlog, da 2. decembra pridete v našo telovadnico in si ogledate celo paleto izdelkov naših učencev, ki jih boste lahko tudi kupili in tako prispevali za dober namen.