V ponedeljek, 9. 11. 2015, so imeli učenci  4. in 5. razredov tehniški dan: JUMICAR. Jumicar je izobraževalni program preventivne vzgoje otrok v cestnem prometu. Program je sestavljen iz teoretičnega in praktičnega dela. Poučuje otroke, kako se vesti v cestnem okolju, tako da so postavljeni v vlogo voznika.

Prva ura je potekala v telovadnici za vse učence skupaj.  Predavatelj je učence naučil, da je njihova glavna naloga v prometu OSTATI ŽIV. Ta cilj bodo dosegli z MIRNO HOJO IN OPAZOVANJEM.

Nato so učenci vsakega  razreda  posebej vozli na poligonu na igrišču. Tam so spoznali osnovna pravila v cestnem prometu. V vmesnem času so spoznavali prometna pravila, izdelovali plakate in pisali pesmice o prometu.

Iskreno se zahvaljujemo Svetu za preventivo v cestnem prometu Občine Gorenja vas – Poljane, ki nam je omogočil izvedbo tega programa.