V septembru so se  učenci 8. razreda naše šole odzvali na razpis za osnovne in srednje šole ob evropskem dnevu jezikov, ki ga vsako leto pripravi Društvo učiteljev angleškega jezika IATEFL Slovenia. Letošnja tema je bila POZABLJENE ZAKLADNICE BESED, učenci pa so morali pobrskati po šolski ali krajevni knjižnici in sestaviti zgodbo ali pesem iz več različnih naslovov knjig, ki so jih sami izbrali, ali pa sestaviti zgodbo ali pesem iz stavkov, ki so jih lahko poiskali v petih različnih knjigah. Na voljo so imeli knjige v slovenskem, angleškem ali nemškem jeziku. Učenci so morali pri vsakem izdelku navesti vire, s katerimi so si pomagali. Tako so se učili tudi o pomenu spoštovanja avtorskih pravic.

S klikom na spodnjo povezavo si lahko ogledate zanimivo publikacijo, ki je nastala kot zbirka vseh prispevkov.

Doroteja Podgrajšek